Zniszczył mu samochód, bo „nie mówił dzień dobry” jego mamie

0
170


Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich w Jeleniej Górze. Wandal wylał farbę na samochód pokrzywdzonego. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości blisko 10 tysięcy złotych.

Jak oświadczył, zatrzymany powodem było to, że pokrzywdzony „nie mówił dzień dobry” jego mamie. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich.
Do zdarzenia doszło 14 kwietna 2021 roku w Jeleniej Górze. Mężczyzna na samochód sąsiada swojej matki wylał farbę. Wandal swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości blisko 10 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony o zniszczeniu pojazdu powiadomił Policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 28-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że zrobił to ponieważ pokrzywdzony nie mówi „dzień dobry” jego matce.

Jeleniogórzanin za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska