Zielony szlak turystyczny do Wodospadu Szklarki — zamknięty

0
230

Zielony szlak turystyczny Szklarska Poręba <-> Wałbrzych, na odcinku od  skałki Głazisko (koniec ulicy Bolesława Prusa) do mostu na rzece Kamiennej w kierunku Wodospadu Szklarki, będzie zamknięty od 17 maja 2022 roku do odwołania.

Przyczyną jest przebudowa ulicy Naumowicza, która przecina szlak. Z uwagi na bezpieczeństwo turystów oraz braku obejścia placu budowy, konieczne było zamknięcie odcinka szlaku całkowicie.

Alternatywami są:

1. szlak czarny dookoła Szklarskiej Poręby przebiegający ulicami 1 Maja  i dalej od Leśnej Huty przez ulicę Kołłątaja oraz leśną drogą w kierunku  skrzyżowania ze szlakami niebieskim i czerwonym w kierunku Wodospadu Szklarki;

2. szlakiem niebieskim od Rodzinnego Parku Rozrywki ESPLANADA przez Sowiniec, ulicę Wlastimila Hofmana i dalej nieznakowanym zejściem do ulicy Jeleniogórskiej, gdzie są parkingi przy moście do Wodospadu Szklarki.

PRZYPOMINAMY, że chodzenie ulicą Jeleniogórską jest zabronione. Drogą krajową nr 3 przetacza się duży ruch, także ciężkich pojazdów towarowych, a brak chodnika i pobocza powoduje, że chodzenie tą drogą jest wyjątkowo niebezpieczne.

W załącznikach mapy z zaznaczonym zamkniętym szlakiem oraz alternatywnymi dojściami.