Zatrzymany do kontroli motocyklista przyznał, że na śniadanie zażył amfetminę

0
70

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie wbrew zakazowi sądowemu oraz o posiadanie narkotyków.

11 września 2022 roku, około godziny 9.30 policjanci w trakcie patrolu w Siedlęcinie na ul. Lwóweckiej zwrócili uwagę na motocyklistę, który jechał bez kasku i w trakcie jazdy palił papierosa. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Mężczyzna podczas czynności był wyraźnie zdenerwowany, a jego zachowanie wskazywało, jakby znajdował się pod wpływem środków odurzających. Przyznał się, że na śniadanie zażywał amfetaminę, ale również przy sobie posiadał narkotyki. Po sprawdzeniu okazało się, że 30-latek kierował także wbrew 4-letniemu zakazowi sądowemu.

Mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 30-latek kierował będąc pod wpływem środków odurzających odpowie również za to przestępstwo.

podinsp. Edyta Bagrowska