Zatankowali blisko 700 litrów paliwa do beczek i uciekli. Nie unikną jednak odpowiedzialności

0
165

Policjanci z Kowar zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kamiennogórskiego podejrzanych o kradzież. Przestępstwa tego dopuścili się kilka dni temu na jednej ze stacji paliw w Kowarach. Ich łupem padło blisko 700 litrów paliwa, które zatankowali do beczek znajdujących się w ładowni busa, którym podjechali na stację.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni 6 stycznia 2023 roku na jednej ze stacji paliw w Kowarach dopuścili się kradzieży. Podjechali busem w ładowni, którego przewozili beczki, a następnie do nich zatankowali blisko 700 litrów oleju napędowego o wartości ponad 5 tysięcy złotych, po czym odjechali nie płacąc rachunku.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie wykorzystali system monitoringu zamontowany na stacji. W oparciu o uzyskany materiał oraz informacje wytypowali, a następnie zatrzymali mieszkańców powiatu kamiennogórskiego jako podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że pojazd, którym poruszali się zatrzymani miał zamontowane tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyźni mają na koncie podobną kradzież paliwa na terenie powiatu świdnickiego.

Teraz za przestępstwo, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska