Zaproszona na urodziny okradła jubilatkę

0
125

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o kradzież. Kobieta okradła znajomą, która zaprosiła ja na swoją imprezę urodzinową. Po jej wyjściu pokrzywdzona stwierdziła brak plecaka wraz z pieniędzmi i dokumentami.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 grudnia ubiegłego roku w jednym z mieszkań w Szklarskiej Porębie. Pokrzywdzona zaprosiła 44-latkę na swoje urodziny, która to po imprezie ją okradła. Jej łupem padł plecak wraz z gotówką i dokumentami. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na blisko 3 tysiące złotych.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu potwierdzili, że czynu tego dopuściła się wskazana wcześniej kobieta i przedstawili jej zarzut w tej sprawie.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Teraz mieszkanka powiatu karkonoskiego, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska