Zamknięta droga na Zakręt Śmierci

0
771

Od 7 czerwca do 23 lipca 2022 roku będzie trwał w Szklarskiej Porębie remont odcinka ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Górną do Zakrętu Śmierci.

Oznacza to wyłączenie trasy z ruchu (bez wyjątków). Do Świeradowa Zdroju kierowcy dojadą objazdami.

„Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu szosy, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu. Będzie ona wykonana z użyciem bardzo trwałej mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i wykorzystana do wytworzenia nowej. A ta musi tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała zeń woda i by nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami” – tłumaczy samorząd Szklarskiej Poręby.

Droga 358 ze Szklarskiej Poręby do Włosienia jest zarządzana przez https://www.facebook.com/dsdik.wroclaw

Objazd do Świeradowa-Zdroju poprowadzono przez ulice: Górną, Piastowską do drogi krajowej nr 3, a dalej przez Piechowice, Piastów, Kopaniec, Starą Kamienicę, Kwieciszowice, Krobicę. Kierowcom rozpoczynającym jazdę od Jeleniej Góry proponujemy trasę 30 na Zgorzelec i skręt w lewo na drogę 361 przed miejscowością Krzewie Wielkie.