Wyładował złość na przypadkowym aucie, a jej powodem była kłótnia z dziewczyną

0
122

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie samochodu zaparkowanego na parkingu pod jednym ze sklepów w Kowarach. Mężczyzna skakał po nim, a także uderzał młotkiem w karoserię. Wandal swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości około 1400 złotych. Teraz za uszkodzenie mienia odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego podejrzanego o uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 19 października ubiegłego roku na parkingu pod jednym ze sklepów w Kowarach. 28-latek uszkodził zaparkowany tam samochód, skakał po nim oraz uderzał młotkiem w karoserię. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości około 1400 złotych.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci na podstawie zebranych informacji oraz po analizie z nagrań kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 28-latka jako podejrzewanego o jego popełnienie. Zatrzymany oświadczył, że tego czynu dopuścił się gdyż wcześniej pokłócił się z dziewczyną, a następnie złość wyładował na przypadkowym samochodzie. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska