Wyjątkowe miejsce w Jeleniej Górze odzyska dawny blask

0
326

Wyglądem przypomina pałac z powieści detektywistycznych a okalający go tajemniczy ogród działa na wyobraźnie. Patrząc na ten budynek z początku XX wieku trudno uwierzyć, ze znajduje się w centrum największej dzielnicy Jeleniej Góry.  Willa Maxa Erfurta to jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy Karkonoszy. I nie ma się co dziwić jego architektem był Alfred Demel, który m.in. zaprojektował miejski teatr. Historie willa ma ciekawą. Tuż po wojnie stałą się mieszkaniem dla robotników a w latach 70-tych miał być tu pokazowy hotel z basenem. 

Już niedługo popularny zameczek przejdzie kapitalny remont. Obiekt wyremontuje konsorcjum wrocławskich firm za prawie 9.5 mln złotych.  Miasto stara się na ten cel o unijne dofinansowanie. Ale zanim miejsce to wypięknieje warto obejrzeć zameczek podczas wirtualnej wycieczki lokalnej firmy Tour3D.

Miejsce to po rewitalizacji ma stać się siedzibą Osiedlowego Domu Kultury. Prace ruszyć maja w ciagu miesiąca a ich zakończenie planowane jest na koniec września 2022 roku.