Wieczór wspomnień o poecie i poezji

0
218

Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki oraz Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska zapraszają na wieczór wspomnień o Poecie i poezji – In Memoriam Mirosława Gontarskiego.

Spotkanie literackie odbędzie się w pierwszą rocznicę śmierci Poety 13 października 2021 r. o godz. 17 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze.

“Planujemy prezentację wierszy z tomiku „Gemini Art 2” , wydanego w 2020 r., autorstwa Mirosława J. Gontarskiego oraz Elżbiety M. Kotlarskiej”– mówią organizatorzy.

Jest to drugi tom wspólnych dokonań poetyckich autorów. Zawiera wiersze inspirowane twórczością współautora oraz te inspirowane wcześniej opublikowanymi wierszami. Autorzy zaproponowali Czytelnikom nową formę literacką – dialog poetycki.

„Czy to w istocie jest dialog ? czy może dwa niezależne monologi, tyle że wzajemnie zainspirowane ? Czy zrodzone w dwu umysłach myśli i emocje łączą się w jeden, choćby nawet nieco skłócony, nurt rzeki, czy też pozostają dwoma odrębnymi strumykami…”– Stefan Bednarek.