Weekend seniora z kulturą 2022

0
149

W dniach od 1 i 2 października w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. Wśród bezpłatnych lub płatnych symboliczną złotówkę propozycji są m.in. oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym.

Jeleniogórskie instytucje kultury również włączają się w tę akcję:

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida

Bezpłatne zwiedzanie Teatru połączone z lekcją teatralną pt.: „Poznajemy Teatr od kulis” w dniach 1 i 2 października o godz. 11:00 (czas trwania ok. 90 minut). Będzie to spacer po przepastnych i krętych korytarzach i zakamarkach teatru. Seniorzy będą mieli szansę zobaczyć miejsca, których przeciętny widz zazwyczaj nigdy nie odwiedza. Opowiemy o tym gdzie i jak powstaje przedstawienie teatralne.

Prosimy o telefoniczną rezerwację miejsc pod numerem 75 64 281 20 lub 75 64 281 30.

Zdrojowy Teatr Animacji im. Bogdana Nauki

2 października

18.00 Oprowadzanie seniorów po teatrze;

19.00 Spektakl „Kto się boi Pani Eś” – bilet z dodatkową zniżką 10%.

Muzeum Karkonoskie

2 października 2022

1. Bezpłatne warsztaty pt. „Liście z makramy – makrama dla początkujących” – w godzinach 12.00 – 14.30.
2. Bezpłatne zwiedzanie Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze – w godzinach 10.00 – 15.00.

Opis warsztatu:
Podczas spotkania będzie można wykonać własnoręcznie zawieszkę – plecionkę w postaci piór, liści. Zapoznać się z podstawowym splotem niezbędnym do stworzenia makramy. Makrama to sztuka supełkowa o bogatej historii, znana od starożytności, to umiejętność wiązania, przeplatania sznurków bez użycia igły i nici. Zajęcia odbędą się w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Materiały zapewniamy na miejscu.

UMJG