WCSKJ: Rusza kolejna, piąta już odsłona akcji darmowych badań dla dzieci

0
124

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej organizuje akcję profilaktyczną „Oczka, plecki i spokojna głowa”. W jej ramach od kilku miesięcy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do 18. roku życia, mogą skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych, ortopedycznych, a także konsultacji psychologicznych. Akcja przeznaczona jest dla dzieci z Jeleniej Góry.

W najbliższy piątek, 22 października w WCSKJ przy ul. Ogińskiego 6 odbędą się badania ortopedyczne, a w sobotę, 23 października konsultacje ortopedyczne i okulistyczne. Po badaniu lekarz specjalista z jeleniogórskiego szpitala zaproponuje drogę ewentualnego leczenia i odpowiedniej rehabilitacji lub skieruje na dalszą diagnostykę.

Czas izolacji i nauki zdalnej odcisnął piętno na zdrowiu dzieci i młodzieży. Nieprawidłowości w postawie, bóle pleców czy pogarszający się wzrok to najczęstsze problemy fizyczne. U dzieci spędzających wiele godzin przed komputerem pogłębiły się wady postawy i problemy z kręgosłupem, a także osłabiły mięśnie grzbietu, brzucha i pośladków, które mają największy wpływ na sylwetkę. Przy ekranach komputerów i smartfonów ucierpiała jednak nie tylko postawa ciała, ale też bardzo ważny narząd – oczy. Skutkiem jest pogorszenie widzenia i wady wzroku. W odpowiedzi na te ważne potrzeby WCSKJ zorganizowało akcję „Oczka, plecki i spokojna głowa”.

“Akcja „Oczka, plecki i spokojna głowa” to odpowiedź jeleniogórskiego szpitala na nasilające się potrzeby młodych Pacjentów. Okres pandemii negatywnie wpłynął na dzieci i młodzież, które ze względów bezpieczeństwa musiały pozostać w domach, co ograniczyło ich aktywność fizyczną i społeczną. Zależy nam, aby pomóc jak największej liczbie osób z Jeleniej Góry, dlatego podczas piątej już odsłony akcji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym na bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami specjalizującymi się w obszarze ortopedii oraz okulistyki” – mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny
Jeleniogórskiej.

Na badanie wymagana jest wcześniejsza rejestracja dziecka pod nr telefonu: 602622731 przez rodzica lub opiekuna prawnego. Rejestracja trwa od wtorku, 19 października 2021 i prowadzona jest w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu 602622731. Kolejne badania organizowane będą w wyznaczone dni, o których jeleniogórski szpital będzie z wyprzedzeniem informował na swojej stronie internetowej i na profilu na Facebooku.