W sylwestrowy wieczór mężczyzna szedł z maczetą i zaczepiał przechodniów. Odpowie również za uszkodzenie mienia

0
489

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego jeleniogórzanina podejrzanego o uszkodzenie mienia oraz o posiadanie niebezpiecznego przedmiotu w miejscu publicznym. Mężczyzna został zatrzymany zaraz po tym, jak idąc ulicą wymachiwał maczetą i zaczepiał przechodniów. Ponadto w jednym z budynków na terenie osiedla Zabobrze uszkodził szybę w drzwiach wejściowych na klatkę schodową. 

31 grudnia 2022 roku, około godziny 19.15 policjanci pojechali na osiedle Zabobrze, gdzie według zgłoszenia agresywny mężczyzna wymachuje maczetą i zaczepia przechodniów. 

Policjanci poszukiwanego zauważyli na klatce schodowej jednego z budynków. Gdy mężczyzna ich zobaczył ruszył z maczetą w ich kierunku i zaczął im grozić. Został zatrzymany. Okazał się nim 32-letni jeleniogórzanin, który chwilę wcześniej wybił szybę w drzwiach wejściowych na klatkę schodową. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości kilkuset złotych. 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promila. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska