W Jeleniej Górze świadkowie zdarzenia pomogli uratować życie mężczyzny z zatrzymaniem akcji serca

0
1443

Wczoraj, 2 lutego w jednej z siłowni w centrum Jeleniej Góry, zasłabł mężczyzna. Na szczęście wokół poszkodowanego, w bezpośrednim stanie zagrożenia życia, szybko znaleźli się się świadkowie zdarzenia, którzy bezzwłocznie wykonali telefon na numer alarmowy 112 i zgodnie z instrukcjami dyspozytora wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej, czyli zewnętrzny masaż serca. 

Informację na numer 112 przekazano o godzinie 15:29:39 a zespół pogotowia ratunkowego, stacjonujący przy ul. Ogińskiego, został zadysponowany jedynie 31 sekund później. Marta i Łukasz, ratownicy medyczni naszego Pogotowia, pojawili się na miejscu już po 5 minutach i przejęli akcję reanimacyjną. Pacjent po wykonaniu zaawansowanych zabiegów ratujących życie i wykonaniu defibrylacji, po 10 minutach odzyskał akcję serca i został przetransportowany pod dalszą opiekę do szpitala. 

Podkreślenia wymaga fakt, że świadkowie zdarzenia nie wahali się udzielić pomocy osobie, której serce przestało bić. Swoją postawą pokazali, że łańcuch przeżycia ma szansę zadziałać tylko wtedy, kiedy każde jego ogniwo wykona swoje zadanie na 100%. 


„Chcielibyśmy podziękować świadkom zdarzenia i dyspozytorom a także naszym medykom i kolegom i koleżankom ze szpitala w Jeleniej górze za profesjonalną pomoc – to dzięki Wam pacjent otrzymał szanse na przeżycie”– mówią ratownicy.

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze