Tytuły Mistrzów Polski po raz kolejny zostają w Jeleniej Górze

0
637

Podczas rozegranych między 10-11 października XV „Lotto” Mistrzostw Polski we Freestyle’u Kajakowym reprezentanci Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry po raz kolejny wywalczyli tytuły Mistrzów Polski.

Wśród kobiet triumfowała zdobywczyni Pucharu Świata i medalistka Mistrzostw Świata i Europy  Zofia Tuła, dla której to już kolejny tytuł w karierze.Za Nią sklasyfikowano drugą z zawodniczek reprezentujących barwy KKK Jelenia Góra Jolantę Charę, która tym samym zdobyła srebro i tytuł Wice Mistrzyni Polski.

W konkurencji mężczyzn złoto wywalczył Tomasz Czaplicki, który na najwyższym stopniu podium stanął szósty raz z rzędu. Nasz Mistrz Europy i zdobywca Pucharu Świata w każdej z trzech rund finałowych wykonał najwyżej ocenione przejazdy. Pozostali reprezentanci Karkonoskiego Klubu Kajakowego – Marcin Chara i Tadeusz Malek zdobyli 5 i 6 miejsce.

Jak co roku w dzień po zmaganiach we Freestyle’u Kajakowym rozegrano konkurencje dodatkowe takie, jak wyścigi w formule Kayak Cross i White Water SUP Race.W konkurencji Kayak Cross kobiet zwyciężyła Zofia Tuła, a wśród mężczyzn Tomasz Czaplicki.

„Niestety fakt pandemii covid-19 nie pozwolił na zgromadzenie na starcie dużej liczby uczestników, ale ważne, że zawody udało się przeprowadzić. Cieszę się, że pomimo trudności spowodowanych rozmiarem sytuacji związanej z Covid-19 na starcie nie zabrakło krajowej czołówki. Z mojego punktu widzenia ten start był bardzo potrzebny i ważny w perspektywie przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Świata i prawdopodobnie również Mistrzostw Europy, które przeniesiono z tego sezonu na przyszły.” – mówi Tomasz Czaplicki

Bardzo gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!!

źródło: czaplickifun zdjęcia: Sławek Kawczyński