Superwidowisko “Traviata” na żywo z Filharmonii Dolnośląskiej

0
150

W Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze trwają wytężone próby do Traviaty Giuseppe Verdiego Opera, mimo 167 lat, nadal jest aktualna. Superwidowisko, zorganizowane zostało w ramach Karkonoskiego Festiwalu Operowego. Do tej pory melomani mogli obejrzeć Nabucco, Carmen czy Straszny Dwór.

W najbliższy piątek o godzinie 19:00 Na sali koncertowej, w związku z obostrzeniami sanitarnymi, zasiądzie jedynie 25 % widowni. Podczas super widowiska Zastosowane zostaną także nowatorskie rozwiązania technologiczne tak by opera była atrakcyjna także online.

W rolę Violetty wcieli się rumuńska sopranistka Catarina Coresi. Partię Alfreda zaśpiewa Tomasz janczak a Giorgio Germonta- Kamil Pekala. Towarzyszyc im bedzie 50- osobowa orkiestra, 20 osobowy chór, 7 solistów i czterech tancerzy. Całość widowiska dopełnią efekty multimedialne i świetlne. Nasza telewizja ma przyjemność transmitować tto owydarzenie na żywo do internetu. Można je będzie obejrzeć kupując dostep na stronie live.filharmonia.jgora.pl w cenie 15 złotych.