Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Policja apeluje o ostrożność

0
1026

Dzisiaj w Karpaczu na ul. Parkowej doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista. Policja apeluje o rozsądek. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni.

4 sierpnia 2022 roku, około godziny 9.30 w Karpaczu na ul. Parkowej doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 54-letni motocyklista wyjeżdżając z tunelu z nieustalonych przyczyn uderzył najpierw w barierę, a następnie w latarnię.

Mężczyzna pomimo reanimacji zmarł na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

“Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Apelujemy też do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Przypominamy, aby w czasie jazdy nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura spowalnia reakcje”– apelują policjanci.

podinsp. Edyta Bagrowska