Puchar Sudetów w biegach górskich wystartował w Polanicy – Zdroju

0
438

Polanica – Zdrój, Bielawa, Kowary, Świeradów – Zdrój i Szklarska Poręba – te miejscowości będą gościły w tym roku zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Super Biegu – Pucharu Sudetów w biegach górskich. VI Półmaraton Polanica – Zdrój i VI Dziesiątka Staropolanki rozpoczęły tę rywalizację, 30 maja.

Trasę niedzielnego górskiego półmaratonu najszybciej pokonał Andrzej Witek (140minut.pl). Ubiegłoroczny zwycięzca, Jacek Sobas (#niemamiętkiejgry), tym razem musiał uznać wyższość rywala i zajął miejsce drugie. Trzeci był Radosław Boniec (140minut.p).

Druga rok temu w klasyfikacji open kobiet Karolina Obstój, tym razem zajmuje pierwsze miejsce, a za nią do mety dobiega Anastazja Skóra. Trzecią kobietą na dystansie półmaratonu jest Marzena Woszek (Running Chef Team).

Po wspólnym starcie o godz. 11:00 i wspólnym biegu przez pierwsze 5km, „dycha” rozpoczęła powrót do mety i to zwycięzca tego biegu zameldował się w Parku Zdrojowym jako pierwszy uczestnik niedzielnych zawodów. Dziesiątkę Staropolanki wygrał Marcel Broj (Broj Team Źlinice).Drugi był Jacek Zgłobicki (Karkonosz Running Team), a trzeci Bartłomiej Szpargała (Mad Runners).

Wśród pań, najszybciej do mety dobiegła Dominka Sasin (KB Sobótka), wyprzedzając Beatę Dereń (LKS Iskra Jaszkowa) i Katarzynę Kochman (#niemamiętkiejgry).

Najlepszym biegowym teamem „dychy” była Bielawska Akademia Biegania, dla której najwięcej punktów zdobyli Władysława Nocna, Roman Trocha i Stanisław Gil. Klasyfikację drużynową półmaratonu wygrał team #niemamiętkiejgry (Karolina Obstój, Anastazja Skóra, Jacek Sobas).

Kolejna edycja Pucharu Sudetów odbędzie się w Bielawie (18 lipca), gdzie dodatkowo czeka, odwołana rok temu, Ultra Sowa. Potem Kowary (15 sierpnia) i bieg alpejski na Przełęcz Okraj. 3 października alpejski Świeradów Run, a na finał cyklu zapraszamy do Szklarskiej Poręby 16 października (Interferie Run.

A jeśli ktoś chce pobiegać na asfalcie, ale czuć się jak w górach – organizatorzy Super Biegu zapraszają do Jeleniej Góry. 13 czerwca odbędzie się tam Półmaraton Jeleniogórski.