Przedszkola powracają odmienione

0
206

Ostatni tydzień w jeleniogórskich przedszkolach to intensywne przygotowania do przyjęcia maluchów. A te od poniedziałku, 25 maja, wrócą na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W miejskich przedszkolach zostało stworzonych niemal 450 miejsc. Nie wiadomo jednak czy wszystkie placówki zostaną otwarte bo prowadzone obecnie testy przesiewowe pod kątem kontaktu z COVID-19 wśród pracowników przedszkoli ujawniły kilka wyników dodatnych.

Jednak miasto uspokaja, wszystkie przedszkola są odpowiednio przygotowane.

Dostosowanie ilości dzieci w grupach, to jest raz. Po drugie dezynfekcja, którą trzeba przeprowadzać, zabezpieczenie sal izolacyjnych– wymienia Joanna Konopka, dyrektorka integracyjnego przedszkola nr 14.

O tym wszystkim muszą pamiętać dyrektorzy i pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych ale to i tak kropla w morzu zasad bezpieczeństwa określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji.

Jeszcze chyba nigdy ten tak upragniony moment nie był równocześnie tak bardzo obarczony obawami, które miejmy nadzieję rozwieje najbliższa przyszłość.