Próbował uszkodzić sieć gazową – został zatrzymany

0
137

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o usiłowanie uszkodzenia sieci gazowej.

12 maja br. około godziny 14.20 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna w jednej z jeleniogórskich kamienic w centrum miasta włamał się do skrzynki gazowej i próbował uszkodzić znajdujące się tam rury. Groził wysadzeniem kamienicy. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i ruszyli na jego poszukiwanie. Zauważyli go nieopodal miejsca zdarzenia. Ten jednak na ich widok zaczął uciekać. Policjanci go zatrzymali. Okazał się nim 39-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Posiadał przy sobie klucz francuski, za pomocą którego wyłamał zamek do skrzynki gazowej, a następnie uderzał nim w rury gazowe.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska

Najchętniej oglądane