Powiat Karkonoski świadczy usługę transportową door-to-door

0
43

Powiat Karkonoski świadczy usługę transportową door-to-door (od drzwi do drzwi) w ramach projektu „Wsparcie mobilności mieszkańców Powiatu Karkonoskiego”.

Osoby z niepełnosprawnościami, będące mieszkańcami powiatu karkonoskiego będą mogły swobodnie załatwić ważne dla siebie sprawy (urzędowe, edukacyjne lub zdrowotne). Korzystająca z usługi osoba zostanie odebrana z domu, zawieziona w miejsce docelowe i odwieziona do domu.

Projekt skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Powiatu Karkonoskiego o ograniczonej mobilności. Są to nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale także wszyscy którzy mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się wynikające z ograniczonej sprawności. Warunkiem skorzystania z usługi jest złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków określonych w Regulaminie w terminie 3 dni przed pierwszym skorzystaniem z usługi.

Usługę można zamawiać poprzez przesłanie w formie elektronicznej formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) na adres: pomoc-d2d@powiatkarkonoski.eu lub dzwoniąc pod specjalny numer telefonu: 500 060 146 w godzinach od 8.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku.Ważne, aby mieszkaniec zainteresowany usługą zaplanował wcześniej swoją wizytę i przynajmniej 3 dni wcześniej, złożył na nią zapotrzebowanie oraz otrzymał potwierdzenie o możliwości realizacji usługi w planowanym terminie.Podczas kontaktu z dyspozytorką osoba zainteresowana transportem, zostanie poproszona o podanie m.in. swoich danych osobowych, terminu przejazdu, a także celu transportu oraz zapotrzebowania na asystę drugiej osoby podczas świadczenia usługi.

Nieodpłatne świadczenie usługi transportowej door to door obejmuje okres od dnia 01 lipca 2021 roku do dnia 31 marca 2023 roku.

Projekt pn. „Wsparcie mobilności mieszkańców Powiatu Karkonoskiego” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.