Potrzebna pomoc dla producentów chryzantem

Białe, fioletowe, złociste a także te cieszące się ogromną popularnością wielokolorwe. Chryzantemy a raczej ich morze czeka na ulicy Malinowej w Jeleniej Górze na nowych właścicieli. Jak co roku na 1 listopada państwo Żelazowscy przygotowali 4000 doniczek z chryzantemami. Po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy na plantacji pozostało 2,5 tysiąca. Kwiaty sprzedają za symboliczne pieniądze. 10 złotych za doniczkowe i 2 zł za cięte. Sporo ich zostało także na Ryneczku. Jeleniogórzanie chętnie wspierają lokalnych kwiaciarzy.

Jeleniogórski magistrat postanowił za kwotę 30 tys złotych kupić kwiaty i ozdobić nimi ronda. Zachęcamy państwa do pomocy producentom chryzantem. Znajdziecie ich nie tylko na ulicy Malinowej ale także Ceglanej i Wrocławskiej czy na Ryneczku.  A kupione kwiaty beda nie tylko pięknie wyglądac na grobach ale i balkonach czy tarasach. 

Producenci kwiatów, którzy ponieśli straty w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie 31 października – 2 listopada będą mogli uzyskać rządowe wsparcie zadeklarowane przez premiera.