Policjanci zdążyli uratować mężczyznę, który miał myśli samobójcze

0
230

3 sierpnia 2022 roku, około godziny 2.00 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Matka 31-latka, powiadomiła, że syn około godziny 21.00 wyszedł z domu, wsiadł do swojego samochodu i odjechał. Mężczyzna prawie dwie godziny późnej wysłał do swoje żony wiadomość, z której wynikało, że zamierza targnąć się na swoje życie.

W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny funkcjonariusze garnizonu policji jeleniogórskiej ruszyli na jego poszukiwanie. Niespełna dwie godziny od przyjęcia zgłoszenia funkcjonariusze podczas patrolu w Piechowicach, zauważyli stojący poza drogą publiczną w pobliżu lasu samochód, którym poruszał się zaginiony. Kiedy podjechali do auta, zauważyli siedzącego w nim mężczyznę, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Był on w bardzo złym stanie psychicznym.

Na szczęście funkcjonariusze zdążyli z pomocą na czas. Mężczyzna potrzebował pilnej pomocy, dlatego też zaraz po interwencji został przekazany pod opiekę lekarzy.

podinsp. Edyta Bagrowska