Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo dzieci na obozie harcerskim i rozmawali z uczestnikami o bezpieczeństwie

0
340

21 sierpnia br. policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie sprawdzali bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje na obozie harcerskim w tej miejscowości.

W trakcie wizyty funkcjonariusze skontrolowali obiekt oraz rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku o zasadach bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu, zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wypoczynku. Ponadto rozmawiali z opiekunami
oraz zuchami i harcerzami o ewentualnych zagrożeniach podczas spędzania czasu nad wodą, w górach, w lesie oraz poruszania się po drogach. Dodatkowo zachęcali do jeżdżenia na rowerach czy deskorolkach w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekładać się będzie na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. Funkcjonariusze informowali o lokalnie występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania.

Policjanci sprawdzili bezpieczeństwo dzieci i opiekę, jak również sprawdzili czy organizatorzy posiadają informacje o awaryjnych miejscach, w których miałyby być umieszczone dzieci w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń.

podinsp. Edyta Bagrowska