Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie długiego weekendu

0
63

W związku ze zbliżającym się tzw. „długim weekendem”, jeleniogórscy policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu pojazdów na drogach regionu jeleniogórskiego. Oznacza to także możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców.

Z powyższych powodów policyjne patrole przystąpią w dniach od 5 do 9 stycznia 2022 roku do wzmożonych działań prewencyjnych. Nadrzędnym celem akcji będzie ułatwienie ruchu pojazdów oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży.

Działania prewencyjne ukierunkowane będą na:

  • eliminowanie z ruchu kierujących w stanie nietrzeźwości bądź podobnie działającego środka,
  • przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości,
  • egzekwowanie stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
  • zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, zwłaszcza niechronionym.

Kierowco! Jeżeli do tej pory nie zmieniłeś opon z letnich na zimowe, to w trosce o swoje bezpieczeństwo i innych uczestników ruchu drogowego uczyń to.

Ponadto policjanci przypominają pieszym o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym.

Policjanci apelują, aby w trosce o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych, a także innych osób, bezwzględnie przestrzegać nakazu zasłaniania nosa i ust w wyznaczonych miejscach oraz dystansu społecznego. Tylko wspólnie podejmowane działania na rzecz walki z epidemią, mają szansę zatrzymać rozprzestrzenianie się tego śmiertelnego zagrożenia.

podinsp. Edyta Bagrowska