Policja podsumowuje Polish Bike Week w Karpaczu

0
685

W miniony weekend w Karpaczu odbył się zlot motocyklistów w ramach Polish Bike Week. To jedna z największych imprez w województwie dolnośląskim. W trzydniowej imprezie uczestniczyło kilka tysięcy fanów motocykli. Na czas trwania imprezy Karpacz zamienił się w miasteczko motocyklowe. Policja jeleniogórska w tym czasie czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy, motocyklistów, mieszkańców oraz turystów, przebywających w Karpaczu na wakacjach. Impreza przebiegła spokojnie.

Od 5 do 7 sierpnia br. jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w związku z Polish Bike Week, który odbył się w Karpaczu. W imprezie uczestniczyło kilka tysięcy miłośników motocykli oraz mieszkańcy i turyści, którzy spędzają wakacje w Karpaczu. Podczas imprezy odbyły się liczne konkursy, koncerty i parady.

Policjanci w tych dniach dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminowali kierujących w stanie nietrzeźwości bądź będących pod wpływem podobnie działającego środka, dyscyplinowali kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także zabezpieczali pod kątem bezpieczeństwa paradę motocykli.

W ciągu trzech dni jeleniogórscy policjanci skontrolowali łącznie 242 pojazdy, w tym 95 motocykli, ujawnili 126 wykroczeń, w tym 38 popełnionych przez motocyklistów, zatrzymali 10 kierujących po alkoholu lub będących pod wpływem podobnie działającego środka, zatrzymali 10 praw jazdy, w tym uprawnienia do kierowania straciło 5 motocyklistów oraz zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, w tym 2 kierującym motocyklami.

W piątek (5.08.2022 r.) w Karpaczu na ul. Parkowej doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł 54-letni motocyklista, ponadto w okolicach Karpacza doszło do kilku niegroźnych kolizji. Tego samego dnia policjanci Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze zatrzymali w Karpaczu na ul. Marii Konopnickiej nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Lexus. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.

7 sierpnia br. około godziny 17.40 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ul. Staszica w Karpaczu zwrócili uwagę na kierującą pojazdem marki Nissan. Kobieta jechała całą szerokością jezdni, jak również nie zachowywała bezpiecznej odległości między pojazdami. Swoją jazda stwarzała zagrożenie zarówno dla pieszych, jaki i innych kierujących. Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej. Okazało się, że 52-letnia kobieta była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało 2,5 promila, jak również miała zakaz kierowania pojazdami. Kobieta przyznała się, że zanim wsiadła za kierownicę wypiła pól litra whisky. Teraz za popełnione przestępstwa opowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska