Park Norweski – Park Kultury

0
541

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek (08.07.2022r.) o godz. 17.00 do Parku Norweskiego – Parku Kultury na Fajfy Cieplickie, czyli potańcówki w plenerze z pokazem salsy. Imprezy odbywają się w każdy piątek lipca i sierpnia 2022r. A od 30 lipca (godz. 15.00) i przez 3 kolejne soboty będą organizowane warsztaty artystyczne z animacjami i spektaklami dla całych rodzin. Wstęp wolny.

Park Norweski to miejsce gdzie kultura gości w postaci Fajfów Cieplickich (potańcówek w plenerze z pokazem salsy lub swinga) oraz warsztatów artystycznych ze spektaklem i animacjami dla całych rodzin. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Kultury filia Przystań Twórcza. Imprezy dofinansowane są przez Miasto Jelenia Góra. Fajfy Cieplickie, czyli potańcówki w fantastycznych okolicznościach przyrody prowadzi energiczny DJ Power.

W ramach Fajfów Cieplickich odbędą się również:

 • Autorskie warsztaty salsy w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Cieślaka w dniach: 08, 15 lipca 2022 r. oraz 05, 12 i 26 sierpnia 2022 r. od ok. godz. 17.30.
 • Warsztaty SWING 22 lipca 2022r. od ok. godz. 17.30 poprowadzą Zuza i Daniel Mikulscy, a dokładniej zaprezentują kroki tańca Lindy Hop, który należy do grupy tańców swingowych.
 • Koncert „Rozśpiewana Jelenia Góra” program muzyczno-kabaretowy pt. „Piosenka przypomni nam” w dniu 29.07.2022r. od ok. godz. 17.00. Wystąpią wokaliści: Henryka Amborska, Sławomir Darul, Władysław Kołtowski, Małgorzata Mitraszewska, Ala Nahotko, Jacek Nahotko, Adam Wolak, Izabela Zieleniewicz. Monologi: Urszula Musielak. Reżyser: Danuta Jaśkiewicz.

Warsztaty artystyczne z animacjami i spektaklami dla całych rodzin

30.07.2022r. – Park Kultury z Eliksirem Mądrości

 • O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Eliksir Mądrości” Teatru Gry i Ludzie. Odbędą się również zabawy i animacje w wykonaniu fantastycznej grupy Figle Migle z wykorzystaniem chusty klanzy, barwnych piłek, czy też baniek mydlanych. Nie zabraknie tanecznych rytmów.
 • O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Eliksir Mądrości” Teatru Wariate z Poznania (grany na kamiennej scenie).

06.08.2022r. – Park Kultury z Opowieściami Wagantów

 • O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Opowieści Wagantów” Teatru Gry i Ludzie.
 • O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Opowieści Wagantów” Teatru Gry i Ludzie z Katowic (grany na kamiennej scenie).

13.08.2022r. – Park Kultury z Piratami i wyspą skarbów

 • O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Piraci i wyspa skarbów” Teatru Blaszany Bębenek.
 • O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Piraci i wyspa skarbów” Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini (grany na kamiennej scenie).

20.08.2022r. – Park Kultury z Klaunem Rufim Rafim

 • O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na wspaniałe warsztaty artystyczne dla całych rodzin w Parku Norweskim (przy kamiennej scenie) nawiązujące swoją tematyką do spektaklu „Rufi Rafi Extra Show” Teatru Czerwona Walizka z Jeleniej Góry oraz warsztaty z maszyną kleksograficzną i wielkie bańki mydlane w wykonaniu klauna Rufi Rafiego.
 • O godz. 16.00 zapraszamy na spektakl familijny „Rufi Rafi Extra Show” Teatru Czerwona Walizka z Jeleniej Góry.