Odpowie za groźby karalne i uszkodzenie mienia

0
58

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne i uszkodzenie mienia.

5 maja br. około godziny 21.30 policjanci pojechali do jednego z jeleniogórskich sklepów spożywczych, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna awanturował się i groził pozbawieniem życia sprzedawczyni.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą, która oświadczyła, że w sklepie zjawił się jej były partner, agresywny, który ją zwyzywał i groził pozbawieniem życia, a następnie wyszedł. Po kilku minutach mundurowi otrzymali podobne zgłoszenie z innego sklepu. Okazało się, że ten sam mężczyzna groził pozbawieniem życia innej
pracownicy sklepu, również byłej partnerce oraz zniszczył artykuły spożywcze, medyczne oraz alkohol, czym spowodował straty w wysokości ponad 2 tysiące złotych.

Po uzyskaniu rysopisu agresora policjanci ruszyli na jego poszukiwanie. Kilka ulic dalej zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu. Okazał się nim 35-letni jeleniogórzanin.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, a mężczyzna odpowie za groźby karalne i uszkodzenie mienia za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska