Odblaski i praktyczne ćwiczenia na drodze z pierwszakami w Kowarach

0
424

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze spotkała się 14 września br. z uczniami klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. W ramach tej akcji wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

W spotkaniu połączonym ze szkoleniem udział wzięli uczniowie klasy I wraz z opiekunem. W spotkaniu uczestniczyła mł.asp. Beata Sosulska –Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjantka przypomniała dzieciom zasady ruchu drogowego; zasady poruszania się po jezdni (pieszo, ale również rowerem), zachowania się podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie w pobliżu drogi, zachowania się wobec obcych osób.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu ćwiczono wraz z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię (przejścia z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji świetlnej oraz w przypadku kierowania ruchem przez policjanta).

Szczególną uwagę zwróciła na obowiązek, ale również konieczność noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, które mogą ocalić życie. Apelowała również o noszenie elementów odblaskowych również w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu policjantka rozdała dzieciom odblaski.

podinsp. Edyta Bagrowska