Nowy Dyrektor Departamentu Rozwoju

0
258

Pełniącym obowiązki Dyrektora Departamentu Rozwoju jest od wczoraj Renata Kwiatek, pracująca już wcześniej w Urzędzie Miejskim Jeleniej Góry, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

R. Kwiatek od lat zajmowała się sprawami pozyskiwania i wydatkowania środków inwestycyjnych, m.in. ze źródeł pozabudżetowych, pracując wcześniej w innych samorządach, Euroregionie Nysa, spółkach komunalnych, itp.

W UM Jelenia Góra zatrudniona jest od 2011 r., początkowo na funkcji doradcy Prezydenta Miasta, po kilku miesiącach powołana została na naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta, a od 2015 r. była naczelnikiem Wydziału Zarządzania Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi Aglomeracji Jeleniogórskiej. To jednostka, która koordynowała pozyskiwanie środków oraz organizowała proces ich wydatkowania na obszarze prawie dwudziestu gmin, głównie b. województwa jeleniogórskiego Dziś to osobna struktura, dla której Prezydent Jeleniej Góry jest organem wiodącym.

Kwoty wydatków, którymi zarządzał ZIT AJ są ogromne, Tylko w zakresie tzw. wdrażania instrumentu ZIT było to 456 mln zł. Te środki pozwoliły na realizację ponad 200 projektów w różnych gminach na łączną kwotę 673 mln zł.

UMJG