Nietrzeźwy kierujący w rękach policjantów

0
79

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanienie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

11 marca 2021 roku, około godziny 21.45 policjanci na ul. Jedności Narodowej w Szklarskiej Porębie zauważyli i zwrócili uwagę na pojazd marki Ford. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania kierowcy i zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

podinsp. Edyta Bagrowska