Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję

0
277

Lwóweccy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w na ulicy Gryfowskiej w Lwówku Śląskim. Okazało się, że sprawczynią zdarzenia była kobieta kierująca Skodą. Mieszkanka Lwówka Śląskiego miała blisko 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

18.07.br. po godz. 13:00 Oficer Dyżurny lwóweckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Gryfowskiej w Lwówku Śląskim. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kobieta kierująca Skodą na łuku drogi uderzyła w prawidłowo jadący z naprzeciwka pojazd marki Renault. W wyniku zderzenia pojazd 57- letniej sprawczyni zatrzymał się w płynącym równolegle do drogi potoku. Badanie alkomatem wykazało, iż kierująca skodą jest pod wpływem alkoholu. Wynik wskazał 2,8 promila w wydychanym powietrzu. 

Funkcjonariusze zatrzymali 57-latce prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

sierż. Olga Łukaszewicz

KPP Lwówek Śląski