Niespodzianka dla najmłodszych pacjentów WCSKJ

0
254

Jak co roku Święty Mikołaj odwiedzi małych Pacjentów Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa i w trosce o zdrowie najmłodszych, przybędzie on pod okna Oddziału Pediatrycznego i Oddziału Chirurgii Dziecięcej aż dwukrotnie!

Pomysłodawcą tego corocznego wydarzenia i organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym WCSKJ.

W niedzielę 5 grudnia ok. godz. 14:00 pod okna Oddziałów przyjadą MotoMikołaje ze Stowarzyszenia Motocyklowe Karkonosze-Parada motocykli. MotoMikołaje wyruszą spod Galerii Sudeckiej i na teren szpitala kierować się będą od strony Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

Z kolei w poniedziałek 6 grudnia ok. godz. 9:30 pod okna Oddziałów przybędzie Św. Mikołaj wraz z pomocnikami. Upominki dla dzieci wraz z poczęstunkiem z cukierni „Mrugała” zostaną przekazane przez personel medyczny.

W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom serdecznie zapraszamy na te wydarzenia. Dla organizatorów akcji, jak i dla całego personelu szpitala, uśmiech dzieci jest bezcenny.

Jak zaznacza Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom, akcja nie mogłaby się odbyć bez nieocenionego wsparcia sponsorów, za które stowarzyszenie serdecznie dziękuje. Sponsorzy: ANWIM S.A. – właściciel polskiej stacji paliw MOYA; Ryszard Łasek, ajent stacji paliw MOYA Jelenia Góra; Nadleśnictwo Szklarska Poręba; Nadleśnictwo Świerardów; DWS Draexlmaier; Leroy Merlin; KPSW w Jeleniej Górze kierunek Pielęgniarstwo; Cukiernia – Piekarnia – Lodziarnia „Mrugała”.