Niedziela w Muzeum

0
173

Przy okazji wystawy „W cieniu Gór Olbrzymich – Średniowiecze”, Muzeum Karkonoskim powraca cykl “Niedziela w Muzeum”.

Już w tę niedzielę (12 grudnia) o godzinie 13:00 zapraszamy Was na wykład dr. Przemysława Nocunia pt. „Średniowieczne warownie i siedziby pańskie w cieniu Gór Olbrzymich”.

W Kolejną niedzielę (19 grudnia) również o godzinie 13:00 dr hab. Dagmara Adamska poprowadzi wykład pt. „Kierunki rozwoju średniowiecznego osadnictwa w cieniu Gór Olbrzymich”

Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

“Dla zainteresowanych grup istnieje również możliwość przeprowadzenia Oprowadzania Kuratorskiego w dni powszednie. Wszelkie informacje i terminy oprowadzania kuratorskiego można uzyskać pod e-mailem: promocja@muzeumkarkonoskie.pl– informują pracownicy muzeum.

Wystawa „W cieniu Gór Olbrzymich – Średniowiecze” jest efektem projektu o tym samym tytule, realizowanego w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze i współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Wspieranie Działań Muzealnych 2021” (Umowa nr 14817/21/FPK/B\NIMOZ).
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.