Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra świętuje pierwszy rok!

0
426

“Kiedy to minęło? Gdy 17 września zeszłego roku uroczyście otwieraliśmy Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze, byliśmy pełni entuzjazmu i planów. Jednak nie spodziewaliśmy się, że pójdzie tak dobrze! Rzeczywistość przewyższyła nasze wyobrażenia”– mówią pracownicy Muzeum.

Oddolna inicjatywa miłośników motoryzacji i sportów motorowych okazała się sporym sukces i trwale wpisała się w mapę atrakcji Jeleniej Góry.  Przez rok muzeum zyskało zainteresowanie zarówno zwiedzających jak i mediów, głównie dzięki ciekawym i nietuzinkowym eksponatom oraz z pasją przekazywanym informacjom o ich historii przez przewodników.

W tym czasie Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze było też organizatorem kilku dużych wydarzeń motoryzacyjnych, takich jak zlot klasycznych Ferrari (Supercar Mountain Challenge), Europejski Zlot Forda Model T czy motoryzacyjny Piknik Pakoszowski. 

Zapraszamy 17 września od godziny 11-tej do 16-tej do naszego Muzeum w Galerii Nowy Rynek, ul. Podwale 25 w Jeleniej Górze. Będzie zwiedzanie oraz okazja poznania wielu ciekawych ludzi ze świata rajdów i kolekcjonerów samochodów zabytkowych. A urodzinowego torta pokroi Jerzy Łużniak – Prezydent Miasta Jelenia Góra“- dodają.