„Made in Dolny Śląsk” na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu

0
394

Po raz 15. w sercu Wrocławia jest okazja przeżyć wyjątkową atmosferę na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Ponad 20 wystawców z całego województwa do 23 grudnia będzie prezentować swoje magiczne wyroby oraz tradycyjne lokalne potrawy, a to wszystko w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego i miasta Wrocław na jarmarku znaleźć można stanowisko prezentujące produkty regionalne i smaki Dolnego Śląska. Jest to wyjątkowe miejsce oferujące wyłącznie produkty „made in Dolny Śląsk”.

“Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy jest znany w całej Polsce i bardzo się cieszę, że nasi regionalni wystawcy mają szansę sprzedawać na nim swoje produkty” – podkreśla wicemarszałek województwa Grzegorz Macko.

“Wyroby powstające na Dolnym Śląsku cechują się wysoką jakością – produkty spożywcze, które wyrastają z dolnośląskiej ziemi czy rękodzieło, które powstaje rękami przedsiębiorczych Dolnoślązaków zdecydowanie warte są promowania. Warto wspierać naszych lokalnych producentów” – serdecznie zapraszam na stoisko dolnośląskie na wrocławskim jarmarku – dodaje Grzegorz Macko.

Od słynnej ceramiki po tradycyjne pierniki

Niezależnie czy planujemy zakupy produktów spożywczych czy rękodzieła na stoisku Dolnego Śląska na pewno znajdziemy odpowiednią ofertę. 

“Przywiązujemy na naszym stoisku wielką wagę do autentyczności naszej oferty. Znamy osobiście każdego producenta i możemy ich z przekonaniem polecić” – przybliża organizatorka stoiska Jagienka Świetlik-Prus z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. 

Wśród producentów których produkty można spotkać na stoisku regionu są producenci rękodzieła Rest at Home, Ślężański, Mamfika, Kaczawskie Skrzaty, producenci ceramiki z Bolesławca i Dobkowa, Huta Julia, czy Granitowa Galeria. 

“Klienci najczęściej szukają przede wszystkim praktycznych upominków, które są przydatne na co dzień, np. świeżo palonych kaw, herbat czy miodów. Niezmiennie popularne są przetwory, produkowane z owoców i warzyw z naszej okolicy. Drugi ważny aspekt, to oryginalność, i tu z pomocą przychodzi np. ręcznie robiona biżuteria bazująca na np. minerałach wydobywanych pod Ślężą, której nie znajdziemy w popularnych sieciówkach czy ofertach z importu. Często komponujemy zestawy prezentowe właśnie z tych produktów, ciastka, przetwory butelka dobrego wina z pobliskiej winnicy” – wyjaśnia Ewelina Staniszewska – Grudzińska, właścicielka sklepu Ślężański w Sobótce.

Dla poszukiwaczy dolnośląskich smaków ofertę przygotowali m.in. Dziki Zwierz, piekarnia Vitafit, Sznajderowie – producenci kiszonek , czy Dyniowy Zakątek. Dostępne są też cieszące się dużym zainteresowaniem Pierniki Wrocławskie. Ciekawostką jest też nagrodzony podczas tegorocznych dożynek wojewódzkich jabłkowy grzaniec bezalkoholowy od pani Barbary Banaś, który cieszy się dużym zainteresowaniem gości.

Domek z produktami regionalnymi i smakami Dolnego Śląska będzie funkcjonował na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym do 23 grudnia 2022r i jest otwarty codziennie do godziny 21:00. Stoisko z produktami o nr 168 można znaleźć nieopodal fontanny na wrocławskim rynku.

źródło: Dolnośląską Organizacja Turystyczna