Ma na koncie włamania i uszkodzenie mienia. Teraz odpowie za to przed sądem

0
277

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia oraz o kradzieże z włamaniem. Przestępstw tych dopuścił się w Jeleniej Górze od grudnia ubiegłego roku do lutego br.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin w grudniu ubiegłego roku i w lutym br. w jednym z budynków wielorodzinnych w Jeleniej Górze zniszczył drzwi wejściowe, włamał się i okradł piwnicę, skąd jego łupem padły narzędzia, konsola do gier i inne drobne przedmioty. Okazało się również, że 34-latek włamał się i okradł pomieszczenie gospodarcze w jednym z obiektów noclegowych, w którym przebywał. Jego łupem padły komplety pościeli, które następnie sprzedawał. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 18 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

podinsp. Edyta Bagrowska