Krucze Skały w Karpaczu tu znajdziesz szafiry i nauczysz się wspinać

0
328

Pośród wielu atrakcji turystycznych Karpacza dużą popularnością cieszą się Krucze Skały. Jest to wyjątkowe miejsce by podziwiać piękny krajobraz, powspinać się po 25 metrowych ścianach a także zobaczyć wyrobiska po eksploatacji pegmatytu.

Pegmatyt to rodzaj skały zbudowany z wielkich kryształów. W tym wypadku ze skalenia i kwarcu. Minerały te eksploatowane tu były na potrzeby branży ceramicznej i szklarskiej– mówi geolożka Roksana Knapik.

Pegmatyt Kruczych Skał to jedno z najcenniejszych mineralogicznie miejsc w Karkonoszach. Znaleźć tu można najprawdziwsze… szafiry.

Po odnalezieniu szafirów swoich sił możemy spróbować we wspinaczce.

Krucze Skały to jedna z kilku baz dla wspinaczy w Kotlinie Jeleniogórskiej. Jest to bardzo dobry rejon dla początkujących, średniozaawansowanych. Jest tu kilka skał trudnych. Skała granitowa jest bardzo fajnie wyrzeźbiona w związku z tym jest wiele przyjaznych dróg wspinaczkowych– mówi przewodnik wysokogórski i wspinacz Andrzej Sokołowski.

A bez względu na to czy na punkt widokowy wejdziemy czy będziemy się wspinać – na miejscu czeka na nas piękna panorama Karkonoszy.