Koncert Marcina Wyrostka w Kamiennej Górze

0
254
koncert marcin wyrostek 2 maja kamienna góra

2 maja o godzinie 19:00, w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbędzie sie koncert “Śpiew Radości, Śpiew Dumy” w wykonaniu Marcina Wyrostka i towarzyszących mu solistów oraz muzyków z Filharmonii Śląskiej. Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne, nawiązujące do historii naszych bohaterskich przodków.

Patronat honorowy nad koncertem objęła Pani Marzena Machałek Wiceminister Edukacji i Nauki.

„W tym dniu celebrując polskie  symbole narodowe, dajemy świadectwo o naszej polskiej tożsamości. Jednocześnie  upamiętniamy  bohaterów, którzy walczyli o Polskę pod biało-czerwoną flagą. O tym przypomną nam pieśni, które  wspólnie wykonamy.

Śpiew Radości,  Śpiew Dumy- jestem przekonana, iż koncert ten będzie doświadczeniem niezwykłego piękna. Pan Marcin Wyrostek, związany z Ziemią Kamiennogórską, koncertując na scenach Polski i całego świata, jest przykładem miłości do Małej Ojczyzny, do której zawsze warto wracać.

            Życząc niezapomnianych wrażeń zapraszam serdecznie do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze i do wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej- powiedziała Marzena Machałek „

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w kościele pw Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.