Kolejni funkcjonariusze zasilili szeregi jeleniogórskiej Policji

0
733

8 marca 2021 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość ślubowania 7 nowych policjantów przyjętych do służby. Szeregi jeleniogórskiej Policji zasilili kolejni funkcjonariusze. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył Komendant Miejskie Policji w Jeleniej Górze – inspektor Leszek Zagórski.

W szeregi garnizonu policji jeleniogórskiej wstąpiły 2 policjantki i 5 policjantów. 8 marca 2021 roku słowa roty ślubowania wypowiedzieli stojąc na baczność. Uroczysta ceremonia odbyła się o godzinie 10.30 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjantkom i policjantom akty ślubowania wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze -inspektor Leszek Zagórski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci funkcjonariusze zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą dokumenty złożyć osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w godzinach od 8.30 do 15.00. Kandydat musi mieć maseczkę, jednorazowe rękawiczki i własny długopis.


podinspektor Edyta Bagrowska