Kobieta siłą próbowała uwolnić swojego partnera z rąk policjantów, w efekcie razem skończyli w areszcie

0
123

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o naruszenie zakazów sądowych, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, groźby karalne i zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienie od wykonywania czynności oraz jego 18-letnią partnerkę podejrzewaną o naruszeni nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz o ich znieważenie.

1 sierpnia 2022 roku, około godziny 19.00 policjanci patrolując ulicę Grunwaldzką w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Peugeot, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyspieszył i skręcił w ul. Lwówecką. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 26-leni jeleniogórzanin, który próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd przesiadając się na siedzenie pasażera udając, że to nie on kierował autem. Jego działanie nie odniosło zamierzonego skutku, gdyż w pojeździe było jeszcze 5 pasażerów, którzy potwierdzili, że to jednak 26-latek był kierowcą. W trakcie kontroli okazało się, że jeleniogórzanin kierował wbrew 2 zakazom, z których jeden obowiązuje go do 2025 roku, w aucie zarejestrowanym na 5 osób podróżowało 6. Ponadto od mężczyzny wyraźnie czuć było zapach alkoholu.

Przeprowadzone badanie wykazało 1 promil. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego. Mężczyzna był agresywny, wulgarny i groził funkcjonariuszom. W trakcie wprowadzania go do komisariatu, w celu wykonania czynności na miejscu pojawiła się jego 18-letnia partnerka, która rzuciła się na policjantów i zaczęła ich bić, była agresywna, wyzywała ich. W ten sposób próbowała zmusić funkcjonariuszy do wypuszczenia 26- latka.

W efekcie para trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jego partnerce za popełnione czyny grozić może nawet do lat 3.

podinspektor Edyta Bagrowska