Kierował w stanie nietrzeźwości i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków

0
81

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o posiadanie narkotyków.

19 maja 2022 roku, około godziny 11.30 policjanci patrolując teren gminy Jeżów Sudecki w Czernicy zwrócili uwagę na kierującego motorowerem. Sposób jazdy mężczyzny wskazywał, że mógł on kierować w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil. Ponadto mężczyzna posiadał amfetaminę i niewykluczone, że
kierował również pod jej wpływem.

Teraz 37-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

podinsp. Edyta Bagrowska