Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad żoną. Teraz odpowie za to przed sądem

0
266

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 60-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną.

Jeleniogórzanin został zatrzymany 14 sierpnia br. podczas interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję, bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją, wyśmiewał, bił i poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil.

Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 16 sierpnia br. 60-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, wydał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz nakazał mu okresowo opuścić wspólne mieszkanie.

podinsp. Edyta Bagrowska