Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu przedstawiono 42 zarzuty za kradzieże

0
232

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna ma na koncie kradzieże z włamaniem i kradzieże, których dopuścił się w Jeleniej Górze w ubiegłym roku.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w okresie od 18 września do końca listopada ubiegłego roku dopuścił się w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Były to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Łącznie w tej sprawie przedstawiono mu 42 zarzuty. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się na szkodę matki oraz babci. Syn podczas nieobecności matki włamał się do jej mieszkania i ukradł telewizor, który następnie sprzedał w jednym z jeleniogórskich lombardów. Ponadto wykorzystał on nieuwagę swojej babci, której ukradł biżuterię oraz kartę płatniczą, którą z kolei posłużył się 39 razy. Płacił nią za zakupy oraz wybierał gotówkę z konta. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 7000 zł. Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali skradziony telewizor.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co mężczyzna zrobił ze skradzioną biżuterią.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska