Jelenia Góra: Wiadomości samorządowe

0
581
  • Wyłoniono wykonawcę tegorocznego cyklu robót przy ściąganiu i utylizacji azbestu w Jeleniej Górze. Firma z Bielska-Białej przez najbliższych kilkanaście tygodniu ściągnie azbest z 17 lokalizacji i przed końcem sierpnia zaplanowane na kwotę ok. 68 tys. zł roboty będą sfinalizowane.
  • O ile przez pierwsze miesiące br. do UM wpływało po kilkanaście tygodniowo ankiet związanych z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków, to ostatnie tygodnie oznaczają wpływ… powyżej tysiąca ankiet. Przypominamy, że zgodnie z przepisami taką informację właściciel (zarządca) obiektu winien złożyć do końca czerwca, a u chybienie temu obowiązkowi oznacza ewentualność nałożenia grzywny nawet do 5 tys. zł.
  • Intensyfikowane są prace remontowe w ciągu ulicy Kasprowicza – po ściągnięciu asfaltu, frezowaniu nawierzchni i robotach przygotowawczych nastąpił etap związany z pracami wodociągowymi, kanalizacyjnymi i elektrycznymi – remont sieci i przyłączy w niezbędnym zakresie. Remont całości ulicy winien być zakończony jeszcze w tym roku.
  • Od początku roku wpłynęło 107 wniosków o dopłatę do zmiany sposobu ogrzewania budynków, podpisano już 98 umów, z czego wynika, że ta część ;procedury przebiega bez żadnych opóźnień. Nieco gorzej jest już z faktycznym remontem, bo rosnące ceny materiałów nie zawsze pozwalają właścicielom lokali przeprowadzić prace w tempie, w jakim zakładali składając wniosek. Mimo wszelkich trudności w ub. roku tylko kilku właścicieli odstąpiło od realizacji swego planu.
  • W sobotę i niedzielę, w trakcie finału rozgrywek piłkarskich dzieci, organizowanych przez firmę Deichmann dla młodzieży z całej Polski na finały ogólnopolskie, organizowane w Jeleniej Górze zjechały 64 zespoły, liczące łącznie ponad 800 zawodników. A że rodzice piłkarzy, pochodzących z całej Polski potraktowali finał rozgrywek jako okazję do odwiedzenia Jeleniej Góry i Karkonoszy, to niemal 2.00 osób miało szansę na odwiedzenie miasta, niektórzy po raz pierwszy.
  • Pomimo tego, że wojna w Ukrainie nie traci na intensywności, pojedyncze rodziny – z różnych powodów – decydują się wracać do kraju. Inni starają się o wyjazd do innych miejsc. Nie ma obecnie rosnącej liczby wojennych uciekinierów w Jeleniej Górze, a w ostatnim tygodniu liczebność tej grupy zamieszkująca obiekty komunalne Jeleniej Góry zmniejszyła się o kilkanaście osób. Obecnie to 626 osoby, z czego 333 dzieci, dla których właśni e zaczęły się wakacje.

UMJG