Jelenia Góra: Dachowanie BMW

0
277

18 maja br. około godziny 0.40 w Jeleniej Górze na ul. Batalionów Chłopskich doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letni kierujący pojazdem marki BMW jadący w kierunku Radomierza, między innymi najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, wypadł z drogi i dachował. Obrażenia powyżej dni 7 odniósł 38-letni pasażer. Kierowca trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Ponadto wczoraj na naszych drogach doszło do kilku kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego auta.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska