Jechała po alkoholu, znacznie przekroczyła prędkość i uderzyła w barierę ochroną mostu. Ponadto auto było bez przeglądu technicznego i ubezpieczenia

0
112

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.

10 marca 2023 roku, około godziny 21.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali na ul. Karpacką w Kowarach, gdzie według zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, 27-letnia kierująca pojazdem marki Skoda najprawdopodobniej na mokrej nawierzchni nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni, straciła panowanie nad pojazdem i na moście uderzyła w barierę ochronną, którą uszkodziła. Okazało się, że prędkościomierz w chwili zdarzenia wskazał, że kobieta na ograniczeniu do 50 km na godzinę miała na liczniku prawie 110. Ponadto jechała po użyciu alkoholu. Miała 0,3 promila, a auto nie posiadało przeglądu technicznego od grudnia 2011 roku, a także nie posiadała ubezpieczenia.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 27-latka za popełnione czyny odpowie przed sądem.

podinspektor Edyta Bagrowska