Jarmark Świętojański pod Chojnikiem

0
217

Jeleniogórskie Centrum Kultury w dniach 11-12 czerwca 2022 (sobota – niedziela) zaprasza na Jarmark Świętojański Pod Chojnikiem, którego gwiazdą będzie zespół ŻYWIOŁAK!

Twórczość Żywiołaka to trudna do zaszufladkowania eksperymentalna muzyka oparta na cytatach ludowych, wątkach mitologicznych i historycznych wykonywana na arcyciekawych instrumentach.

Przez dwa dni trwania jarmarku odbędą się polsko-czeskie pokazy i warsztaty rękodzieła dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzą twórcy ludowi oraz instruktorzy rękodzieła. Poza prezentacją rzemiosł i warsztatami, na jarmarku (u wystawców z Polski i Czech) nabyć będzie można regionalne rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje i ozdoby, ceramikę, biżuterię, kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby ze szkła, świece, torby, odzież artystyczną, a także regionalne artykuły spożywcze – sery, wędliny, pieczywo i słodkie wypieki, przetwory słodkie i wytrawne, miody, nalewki, słodycze, zioła, kawy i herbaty.

  • 11.06.2022 (sobota), godz. 13.00 – 21.00
  • 12.06.2022 (niedziela) godz. 12.00 – 18.00
  • Miejsce: Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej, ul. Bronisława Czecha 14, Jelenia Góra – Sobieszów

Projekt „Kultura tradycji, tradycje kultury” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.