Fortepianowa klasyka w parku Paderewskiego

0
195

Miasto Zgorzelec zaprasza na “Fortepianową klasykę w parku Paderewskiego”.

To będzie niezwykłe, muzyczne wydarzenie. W niedzielę, 6 czerwca o godz. 17, w parku Paderewskiego wybrzmią nuty utworów wielkiego mistrza, które ze strun fortepianu wydobędzie znakomity polski pianista młodego pokolenia – Grzegorz Niemczyk. Oprócz utworów I.J. Paderewskiego (Au Soir op. 10 nr 1; Chant d’amour op. 10 nr 2; Menuet G-dur op. 14 nr 1) usłyszymy także walce Fryderyka Chopina.

Koncert ma charakter publiczny, otwarty i bezpłatny. W razie niepogody recital pianisty będzie można zobaczyć na żywo na Facebooku MDK Zgorzelec.

Grzegorz Niemczyk wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach. Często sam prowadzi swoje koncerty, wprowadzając słuchaczy w tajniki wykonywanej muzyki i przybliżając ciekawe fakty z biografii kompozytorów. Wszędzie, gdzie występuje, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Jest doktorem sztuki, pracuje na Uniwersytecie Śląskim (Wydział Artystyczny) na stanowisku adiunkta. Jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich na wielu uczelniach muzycznych na całym świecie.

źródło: MDK Zgorzelec