“Dziwny jest ten świat” czyli klimatyczny koncert z pięknym przesłaniem

0
631

Koncert pięknych piosenek Czesława Niemena już 25 listopada w Świeradowie-Zdroju.

Muzyczne wydarzenie w wykonaniu Joachima Perlika odbędzie się na Hali Spacerowej Domu Zdrojowego o godzinie 19:30.

Joachim Perlik to artysta uznawany przez krytyków muzycznych za najlepszego wykonawcę utworów Czesława Niemena , z których potrafi wydobyć niebanalnego ducha ponadczasowego Artysty. To polski wokalista i pianista, kojarzony najbardziej z pierwszych edycji programu “Jaka to melodia”, emitowanych w TVP.

Podczas sześćdziesięciominutowego koncertu Artysta zaprezentuje największe przeboje Czesława Niemena: Czy mnie jeszcze pamiętasz, Pod papugami, Sen o Warszawie, Dziwny jest ten Świat, Wspomnienie, Płonąca stodoła, Stoję w oknie, Obok nas, Domek bez adresu, Wiem, że nie wrócisz, Jednego serca, Czas jak rzeka, Zabawa w ciuciubabkę i kilka mniej znanych. Prezentowane utwory przeplatane są mową artysty, który oscyluje w tematyce koncertu, nawołując o pokój na świecie…

“Gwarantujemy, że słuchaczy czeka wierne oddanie emocji i doznań związanych z niezwykłą i ponadczasową muzyką jednego z największych polskich artystów” – tak o wydarzeniu mówią organizatorzy Stacja Kultury – Serce Miasta Świeradów-Zdrój i Miasto Świeradów-Zdrój.

Joachimowi Perlikowi towarzyszyć będzie kwintet, w skład którego wchodzą znaczący na polskiej scenie jazzowej muzycy: Marcin Fic – trąbka, Marek Popów – gitara, Wojciech Pruszyński – piano i rzadko dziś spotykane na scenie organy Hammonda, Krzysztof Witkowski – gitarzysta basowy, twórca i reżyser spektaklu “NIM WSTANIE DZIEŃ” oraz grający na perkusji Damian Szajkowski.

Wstęp na koncert jest bezpłatny! Zapraszamy!

źródło:Stacja Kultury – Serce Miasta Świeradów-Zdrój