Biegiem na Stóg Izerski. Świeradów Run w najbliższą niedzielę

0
427

Przed nami powrót na trasę biegu alpejskiego Świeradów Run, łączącego dolną i górną stację kolei gondolowej SKI & SUN w Świeradowie – Zdroju. Bieg ma 10 km, trasa widzie prawie cały czas w górę, a meta usytuowana jest tuż pod wierzchołkiem Stogu Izerskiego. Widoki z tego miejsca zapierają dech w piersiach – nawet jeśli finiszuje się tam kolejny raz. Powrót do biura zawodów, na dekorację i po ciepły posiłek odbywa się w najlepszy z możliwych sposobów – wagonikiem kolei gondolowej!

Biuro zawodów i miejsce startu znajduje się przy ul. Źródlanej w Świeradowie – Zdroju, na terenie dolnej stacji kolei. Zapisy online cały czas są dostępne na stronie organizatora:
https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/index.php

W sobotę biuro zawodów będzie również otwarte dla wszystkich chętnych na miejscu, od godziny 17:00 d0 19:00 (po zakończeniu odbywającego się w sobotę Bike Maratonu). W dniu startu biuro zaczyna pracę od 8:00.

Bieg w Świeradowie – Zdroju to przedostatnia edycja cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, a oprócz tej izerskiej imprezy został nam jeszcze tylko finał w Szklarskiej Porębie – Interferie Run odbędzie się 1 października.

Zawodnicy już zgłoszeni do cyklu, posiadający numery startowe, korzystają z nich podczas wszystkich biegów cyklu. Każdy pobiera numer raz i startuje z nim na wszystkich zawodach tegorocznego Pucharu Sudetów. Zgłoszenie również wypełnia się tylko raz, a potem wystarczy tylko opłacić wybraną edycję cyklu, przypiąć numer i stanąć na starcie.

Więcej na temat biegu w Świeradowie, tego co nas jeszcze czeka w tym sezonie i tego co już za nami
(a biegaliśmy w tym roku w Polanicy – Zdroju, Bielawie i Kowarach): https://cykl.superbieg.pl.